به گزارش عطاخبر به نقل از مهر؛ سرهنگ پاسدار جعفر رزمی ظهر امروز یک شنبه در آستانه سالروز تشکیل بسیج سازندگی در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اضافه کرد: برکات اردوهای جهادی هم از بعد معنوی و هم از نظر خدمات رسانی طی سالیان گذشته در استان بسیار بارز بوده است.

رزمی در همین خصوص افزود: سال گذشته ۱۵۲ پروژه از قبیل ساخت و تعمیر مساجد، احداث خانه محروم و آب رسانی به روستاهای محروم باصرف هزینه ۷ میلیارد ریال با اولویت مناطق دور افتاده و کم برخوردار استان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی و توانمند سازی تولید کنندگان روستایی با محوریت تامین و ارتقای امنیت غذایی را دیگر رویکرد سازمان متبوعش برشمرد و گفت: فعال سازی استعداد های راکد و پنهان بخش روستایی و کمک به اشتغال این بخش از جامعه از طریق بالابردن عرصه ی بهره وری، مطابق با اهداف سیاست های مقاومتی است.

جعفر رزمی کاهش دور ریز تولیدات کشاورزی و دامی را از دیگر اولویت های بسیج سازندگی استان عنوان و تصریح کرد: در سال گذشته ۲۷۰ میلیارد ریال از اعتبارات بسیج سازندگی استان برای راه اندازی و توانمدسازی یک هزار و ۶۴۷  واحد صنایع تبدیلی تسهیلات ارایه گردیده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان برنامه ریزی برای اعزام ۱۹۲ اردوی جهادی تخصصی، احداث ۱۳۰ خانه محروم، کمک به توسعه پایدار و ارایه خدمات آموزشی و مشاوره ای را از اولویت های این سازمان برای سال جاری دانست و افزود: امروز بسیج سازندگی مفتخر است که در کنار کاهش هزینه های پنهان دولتی، عامل پیوند نظام مقدس جمهوری اسلامی با بخش محروم و کم برخوردار جامعه می باشد.

پسندیدن(0)نپسندیدن(0)