به گزارش خبرگزاری اعطا خبر، نشریه کاریکاتوری شارلی ابدو چاپ پاریس که سابقه زیادی در حمله طنزآمیز و توهین به ارزش های دینی، الهی انسانی و مقام های کشورهای مستقل یا مخالف غرب دارد، برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه آرزوی مردن کرد.

ایرنا نوشت: نشریه شارلی ابدو در تازه ترین شماره خود، سقوط هواپیمای توپولف ۱۵۴ وابسته به وزارت دفاع روسیه در دریای سیاه را که روز یکشنبه رخ داد و به کشته شدن ۹۲ سرنشین و خدمه آن منجر شد، دستمایه حمله به پوتین کرده است.

۲۹۲۷۲۵_۷۵۸

رسانه های روسی امروز پنجشنبه نوشتند: در تصویر روی جلد شارلی ابدو یک نظامی به عنوان عضو گروه مارش نظامی الکساندروف که ۶۸ نفر آنان جان باختند، می گوید سرودخوانی ما گسترش می یابد.

روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس نوشته است: نشریه فرانسوی در یک تصویر دیگر در باره سقوط هواپیما نیز نوشته «خبر بد اینکه پوتین بین سرنشینان نیست».

سخنگوی وزارت وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرده که اقدام نشریه فرانسوی یک کار کثیف و غیر قابل باور در حد انجام بدترین کار ممکن است.

ژنرال ایگور کوناشنکوف امروز (پنجشنبه) در بیانیه خود افزوده است: حتی نگریستن به این تصویر برای افراد عادی نیز تحقیر آمیز است. اگر چنین رویکردهایی نمادی از ارزش های غربی به شمار می رود، دارندگان و مدافعان چنین ارزش هایی محکوم به انزوا و تنهایی هستند.

۲۹۲۷۲۶_۴۴۲

آبان ماه سال گذشته نیز شارلی ابدو کاریکاتوری از قربانیان واقعه انفجار تروریستی هواپیمای ایرباس ۳۲۱ روسی در مصر را که ۲۲۴ قربانی بر جای گذاشت، چاپ کرد که بازتاب منفی زیادی بین روسها برجای گذاشت.

 

پسندیدن(0)نپسندیدن(0)